Błędy podczas farbowania henną

Kosmetyki do włosów to coraz częściej wybierana przez kobiety naturalna metoda koloryzacji. Posiada ona szereg zalet – nie uszkadza struktury włosa a wręcz ją wzmacnia, daje naturalne odcienie kolorystyczne, nie ogranicza nas w częstotliwości farbowania. Sam proces koloryzacji jest jednak bardziej skomplikowany niż w przypadku farb chemicznych. Jakie są najczęstsze błędy przy stosowaniu henny?

Jakie popełniamy błędy

Częstym błędem jest nieodpowiednia temperatura wody użyta do przygotowania mieszanki. Kosmetyki pomagający w procesie farbowania. Mieszanka dająca kolor czerwony musi być rozmieszana z gorącą wodą, natomiast odmiana dająca brąz lub czerń z ciepłą lub letnią. Zły dobór temperatury spowoduje zmianę pożądanego odcienia, lub uniemożliwi barwnikowi odpowiednie związanie się ze strukturą włosa. Szczegółowe instrukcje dotyczące temperatury powinny znaleźć się na opakowaniu produktu.

Wprawa w użytkowaniu?

Naturalne farby do włosów nie wymagają w zasadzie więcej wprawy w użytkowaniu niż farby komercyjne. W jednym i drugim przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych akcesoriów, odpowiedniej mieszanki czy też pilnowanie czasu, podczas którego farba jest na włosach. W przypadku naturalnej farby ważne jest natomiast by pilnować temperatury wody, ilości dodanego barwnika czy też innych aspektów. Oczywiście na każdym opakowaniu widnieje dokładna instrukcja, dlatego nie jest to żaden problem. W zamian otrzymujemy piękny kolor i świadomość, że nasze włosy pokrywa zdrowa i naturalna farba.

Related articles

Komunikacja w mediach reklamowych

W firmach mogą pojawiać się bardzo różne wydarzenia, które mają bezpośrednie postrzeganie firmy na rynku przez klientów. Jednocześnie obecnie coraz ważniejsza staje się skuteczne informacja, co między innymi wynika z faktu, że dostęp do informacji jest coraz większy poprzez rozwój szybkich sposobów komunikowania się a jednocześnie w coraz większym stopniu informacja jest masowa i rozbudowana. […]

Dlaczego soczewki fotochromowe są dziś dość rzadko używane?

Noszenie okularów w podwójny sposób wymaga szczególnej troski o oczy. Z jednej strony jest to oczywiście uzasadnione obecnością wady wzroku, która sprawia, że trzeba ją kontrolować oraz dobierać odpowiednie okulary czy działania lecznicze, z drugiej są to kwestie związane z samymi okularami. Przez nie zalecane jest chociażby stosowanie kropel do oczu nie zawierających konserwantów. Ciekawym […]