Błędy podczas farbowania henną

Kosmetyki do włosów to coraz częściej wybierana przez kobiety naturalna metoda koloryzacji. Posiada ona szereg zalet – nie uszkadza struktury włosa a wręcz ją wzmacnia, daje naturalne odcienie kolorystyczne, nie ogranicza nas w częstotliwości farbowania. Sam proces koloryzacji jest jednak bardziej skomplikowany niż w przypadku farb chemicznych. Jakie są najczęstsze błędy przy stosowaniu henny?

Jakie popełniamy błędy

Częstym błędem jest nieodpowiednia temperatura wody użyta do przygotowania mieszanki. Na https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/ znajdują się kosmetyki pomagający w procesie farbowania. Mieszanka dająca kolor czerwony musi być rozmieszana z gorącą wodą, natomiast odmiana dająca brąz lub czerń z ciepłą lub letnią. Zły dobór temperatury spowoduje zmianę pożądanego odcienia, lub uniemożliwi barwnikowi odpowiednie związanie się ze strukturą włosa. Szczegółowe instrukcje dotyczące temperatury powinny znaleźć się na opakowaniu produktu.

Naturalne farby do włosów nie wymagają w zasadzie więcej wprawy w użytkowaniu niż farby komercyjne. W jednym i drugim przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych akcesoriów, odpowiedniej mieszanki czy też pilnowanie czasu, podczas którego farba jest na włosach. W przypadku naturalnej farby ważne jest natomiast by pilnować temperatury wody, ilości dodanego barwnika czy też innych aspektów. Oczywiście na każdym opakowaniu widnieje dokładna instrukcja, dlatego nie jest to żaden problem. W zamian otrzymujemy piękny kolor i świadomość, że nasze włosy pokrywa zdrowa i naturalna farba.

Related articles

Czy kurs językowy online jest dobrym pomysłem?

Wiele osób w średnim wieku rozpoczyna obecnie naukę języka angielskiego, ponieważ zależy im na podniesieniu kwalifikacji zawodowych. Na szczęście, w każdym mieście funkcjonuje wiele szkół językowych, które prowadzą grupy o różnym stopniu zaawansowania. Dostępna jest również nauka angielskiego online i niektórzy zastanawiają się nad tym, czy zdecydować się na taki internetowy kurs. Wątpliwości wynikają zazwyczaj […]

Komunikacja w mediach reklamowych

W firmach mogą pojawiać się bardzo różne wydarzenia, które mają bezpośrednie postrzeganie firmy na rynku przez klientów. Jednocześnie obecnie coraz ważniejsza staje się skuteczne informacja, co między innymi wynika z faktu, że dostęp do informacji jest coraz większy poprzez rozwój szybkich sposobów komunikowania się a jednocześnie w coraz większym stopniu informacja jest masowa i rozbudowana. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *